Фінська компанія Fortum Recycling & Waste заявила про свою новітню технологію, що дозволяє одержувати біопластик буквально з диму. Точніше, з однієї його складової – вуглекислого газу.

Подібні випробування компанія провела на своєму заводі зі спалювання непереробного сміття в Рііхімякі. Судячи з заяв керівництва Fortum, випробування були успішними і дуже перспективними. Отриманий пластик не поступається своїми властивостями первинним пластикам на основі викопного палива. Він може перероблятися і навіть, якщо потрапить у навколишнє середовище, то розпадається, не залишаючи мікропластиків.

За словами керівництва компанії, отриманий пластик можна використовувати не тільки для виробництва матеріалів для пакування продуктів харчування або косметики, але й для іграшок та побутової техніки.

Не можна сказати, що ідея уловлювання вуглекислого газу нова. Але це перший випадок, коли з нього вдалося одержати пластик. В інших проектах уловлений СО2 використовувався для отримання палива або закачувався в сховища.

Вже наступного місяця компанія планує представити свій новий пластик на європейському ринку як бренд "пластмаси, народжені з CO2". При позитивному прийнятті та розвитку проекту керівництво Fortum припускає, що промислове виробництво біорозкладного пластику, виготовленого з викидів CO2, уловленого при спалюванні сміття, може розпочатися вже наприкінці десятиліття.

Використані матеріали сайтів fortum.com, packaginginsights.com.