Автоматичні лінії

Автоматизувавши процеси фасування і пакування продукції, ми отримуємо явні переваги перед ручними і напівавтоматичними варіантами пакування. Основними з цих переваг є:

  1. Економія за рахунок зниження витрат на заробітну плату, електроенергію, логістику та ін.
  2. Упаковка виходить однакова, стабільної форми і якості, в незалежності від морального і фізичного стану працівника, що виробляє упаковку.
  3. Можливо виконання деяких опцій, які вручну виконати або неможливо, або недоцільно і т.д.

Виникає питання: «Чому ж в такому випадку люди не купують виключно автоматичне обладнання?». Справа в тому, що автоматичні пакувальні лінії, як правило, високопродуктивні і якщо їх як слід не завантажити, то собівартість упаковки різко зростає. Іншими словами, якщо обсягів виробництва для завантаження автомата не вистачає, то доводиться купувати напівавтоматичну або ручну машину.

Автомати можуть виконувати як весь комплекс пакувальних операцій, так і частину останніх. Прикладом першого випадку є упаковка сипучих продуктів у пакети з полімерних плівок. Автомат формує з полотна пакет, дозує продукт, що пакується, запаює і відрізає пакет, проставляє дату виготовлення і закінчення терміну зберігання, проводить необхідні опції, наприклад пробивання єврослот, отвору для гвоздика. Прикладом другого випадку може бути пакування молочних продуктів в полімерну тару. Автомат не виготовляє тару. Готові стаканчики поміщаються в спеціальні магазини (касети), звідки автоматично витягуються, в них дозується продукт, зверху укладається кришечка з алюмінієвої фольги, запаюється, проставляється дата і т.і.

В автоматичному режимі можуть виконуватися також окремі функції, наприклад підрахунок упаковок або дозування. На автоматичних дозаторах, враховуючи частоту їх використання, зупинимося докладніше.

На сучасних підприємствах, де є необхідність чіткого дозування кількості рідких, сипучих і інших продуктів, автоматичний дозатор часто буває одним з найбільш важливих пристроїв, які безпосередньо беруть участь в процесі виробництва. При приготуванні будівельних розчинів, наприклад, в змішувач необхідно віддозувати щебінь, пісок, цемент, воду і різні добавки. Все це можна зробити автоматично, без участі людини за сигналом ют реле часу, або від кінцевого вимикача, розташованого на заслінці, що спорожняє змішувач, або яким-небудь іншим способом.

Дозування, в залежності від потреби може здійснюватися за вагою, за обсягом, за часом, за кількістю оборотів дозуючого елемента, за рахунком (кількості) та ін.