Фасувальне обладнання

Фасувальне (дозуюче) обладнання використовується для розділення продукту на певні порції (дози) з подальшою упаковкою. Такі дозатори можуть використовуватися як самостійно, так і в якості компонента фасувально-пакувальних ліній. Залежно від використовуваного типу продукції розрізняють наступне обладнання для фасування:

  • Вагові дозатори;
  • Шнекові дозатори;
  • Дозатори для рідин.

Ваговий дозатор

Необхідні для поділу на порції сипучих продуктів із застосуванням стандартних заходів ваги (кілограми і грами). Таке дозуюче обладнання для фасування може використовуватися для практично будь-яких видів товару, за винятком рідин і тих продуктів, які вимірюють у літрах або см3.

Шнековий дозатор

Це апарати, які автоматично розподіляють порошкоподібну сипучу продукцію із застосуванням стандартних заходів ваги або обсягу. Найчастіше фасувальне обладнання цього типу використовується для дозування продуктів, що порошать - в процесі роботи не створюють пилу. Однак шнекові дозатори не можуть бути використані для рідин та паст, а також трудносипучих і маслянистих продуктів.

Дозатор для рідини

Фасовочна (дозуюча) техніка цього типу використовується для того, щоб розділяти на порції пастоподібні речовини і рідини. У таких пристроях продукт вимірюється в літрах і см 3, використовується масовий або об'ємний способи дозування.