Упаковка в пакети типу "Саше" 

Саше - [франц. sachet мішечок], наповнена ароматичними речовинами подушечка, яка кладеться між білизною для надання йому приємного запаху. Що стосується форми, подушечка - краще і не скажеш, а ось що стосується вмісту, то в цьому виді упаковки можна зустріти і чай і каву і приправи і шампуні і спеції і ще багато багато всього іншого.

Кожному, напевно, знайомі пакетики з цукром, що подаються до чаю в залізничних вагонах. Саше може бути четирехшовним, тобто запаяними з чотирьох сторін. Бувають трьохшовні саше. Вони нагадують листочки паперу складені попалам і запаяні з трьох сторін.

Устаткування, яке виготовляє пакетики саше, дозуюче в них різні продукти може працювати за різними принципами. Є машини, які дійсно згинають плівку вдвічі, запаюють складену плівку знизу і збоку і віддозовав фасований продукт запаюють останній шов і відрізають пакетик. І якщо комусь подобається четирехшовний пакет, на вигині робиться фальш-шов.

Є машини, в яких два рулони плівки розмотуються синхронно, розмотані смужки плівки притискаються один до одного, припаиваются з трьох сторін і, знову ж таки, після дозування запаюються і відрізаються. У високопродуктивних машинах процес організований ще складніше. Там зазвичай плівка ріжеться на певну кількість смуг і вже потім відбувається ізкотовленіе з них пакетиків. На автоматах для упаковки в «саше» можуть встановлюватися різні дозатори.

При упаковці рідких продуктів, наприклад шампунів, встановлюється рідинної дозатор, для меленого перцю - шнековий і т.і. Пакетик може виготовлятися з різними можливостями. Всім відомі, наприклад, насічки на пакетиках, що дозволяють полегшити їх розкриття.