Серед різних варіантів упаковки вистачає таких, які неймовірно важко переробляти через їх невеликий розмір або багатокомпонентний склад. Піпетки, які використовуються для багатьох косметичних засобів, таких як сироватки або олії, відносяться до обох категорій за складністю: вони маленькі і найчастіше одночасно складаються зі скла, пластику та гуми. Тобто, це таке собі "бінго" проти переробки.

Але тут знайшлося рішення. Його пропонує британська компанія Shellworks, що спеціалізується на пакувальних рішеннях, що компостуються. Причому під компостованими у цьому разі слід розуміти саме умови домашнього компостування.

Нещодавно вони представили на ринок піпетку-крапельницю, що виробляється з їх запатентованого матеріалу Vivomer. За словами виробника цей матеріал виглядає як пластик, має багато властивостей пластику (наприклад, жорсткість і гнучкість) і в той же час виготовлений з рослинної біомаси. Він повністю саморозпадається в умовах домашнього компостування за 52 тижні і не залишає після себе мікропластиків або токсинів.

Крім піпеток компанія пропонує й інші товари для косметичної промисловості, що виготовляються з матеріалу Vivomer: баночки об'ємом 50мл та пляшки об'ємом від 30 до 500 мл.

Використані матеріали сайтів shellworks.com, packagingeurope.com.