Ні для кого не таємниця, що пластикова упаковка настільки глибоко увійшла до нашого життя, що відмовитися від неї практично не реально. І так, багато розробок направлено на заміну первинного пластику папером або біопластиком, багато досліджень проводяться для циклічного використання пластиків, але сотні тонн його щомісяця потрапляють на звалища.
І скажемо чесно, пластикова упаковка дешевша і зручніша, ніж багато її нових аналогів. Та й обсяги випуску аналогів ще далекі від задоволення попиту на пластик. Але є ще один шлях зробити ПЕТ безпечним для навколишнього середовища - ферментні добавки.
На такий експеримент зважилась компанія Gem-Pack Berries, яка оголосила про співпрацю з Reborn Material та використання їхніх ферментних добавок у своїх ПЕТ-упаковках для ягід. Йдеться про упаковки-розкладачки, при виробництві яких були додані ферменти. Всі властивості упаковки, такі як міцність, прозорість, функціональність, збереглися, а добавка активується тільки при попаданні в грунт або компост.
Вологість та мікробне середовище сприяють запуску процесу і ПЕТ поділяється на дрібніші фрагменти. Потім ґрунтові мікроби поглинають ці фрагменти, перетворюючи їх на воду, вуглекислий газ та біомасу і не залишаючи ні мікропластику, ні шкідливих залишків. Таким чином, упаковка інтегрується в екосистему без шкоди для останньої.
Додавання ферментів у ПЕТ стало можливим завдяки наноінкапсуляції, яка забезпечує їх стабільність під час високотемпературних виробничих процесів. Вона ж сприяє ефективному біорозкладанню.
Використані матеріали сайтів packagingeurope.com, rebornmaterial.com.