Вчені Південнокорейського національного університету Чунгнам розробили стійке з'єднання, яке можна використовувати як захисне покриття для фруктів та овочів. Причому покриття екологічне, біорозкладне та здатне продовжити термін зберігання цих продуктів.
Запропоноване рішення є плівкою з кон'югату хітозану (CS) і галової кислоти (GA). І її творці заявляють, що вона не тільки біорозкладна, але й їстівна, і має підвищену механічну міцність. Передбачається, що плівка запобігає втраті води фруктами, а також газообміну з навколишнім середовищем, що знижує потребу в охолодженні або синтетичній консервації.
У поточному експерименті нове захисне покриття наносилося на фрукти шляхом занурення останніх у розчин та подальшого просушування. Однак дослідники припускають і використання розпилення, і випуск матеріалу у вигляді плівки. Але ці питання, як і питання потенційного масштабування технології CS-GA поки залишаються для найближчого майбутнього.
Трохи схожа технологія вже з'являлася в новинах близько трьох років тому. Тоді швейцарська компанія Empa розробила захисне целюлозне покриття для овочів та фруктів із макухи. Однак ми не знайшли жодних даних про подальші використання та масштабування цього покриття, незважаючи на зацікавленість у ньому Lidl Switzerland.
Сподіватимемося нове рішення не потрапить на архівні полиці, а й надалі розроблятиметься і вдосконалюватиметься.
Використані матеріали сайту packaginginsights.com.